fbpx

Blog

Yazılımda Kariyerin Etkileşimler İlkesi: Hijyen

Yazılımda Kariyerin Etkileşimler İlkesi: Hijyen

Eğer henüz okumadıysan bir önceki makaleyede etkileşimler ilkesinin silolar başlıklı konusundan bahsetmiştim. Burayadan erişebilirsin.

Pekala, şimdi listedeki en rahatsız edici madde için sizlerin affına sığınıyorum. Gündeme getirmemeyi tercih ederdim. Ama bu olan bir şey ve burada bir sorununuz varsa, güvenin bana, çevrenizdeki herkes bunu zaten farkındadır. Bir geliştirici olarak, iş hayatınız boyunca diğer insanlarla etkileşime gireceksiniz. Bu kendinizi makul ölçüde temiz ve şık tutmak anlamına gelmektedir. Takım elbise ve kravatla dolaşmaktan, hatta şirketinizin standart kıyafet kurallarının ötesinde herhangi bir şekilde giyinmekten bahsetmiyorum. Bahsettiğim şey şu ki, bunu söylemenin daha iyi bir yolu olmadığı için direk söylüyorum. Yeterince duş almayan veya birkaç gün boyunca aynı kıyafetleri değiştirmeden giyen veya rahatsız edici giyinen bazı geliştiriciler var. Sosyal normların çok ötesinde (ben burdayım diye bağıran) piercing ve dövmeleri var. Şimdi, bunların hiçbirini kınamıyorum, istediğinizi yapmakta ve giymekte özgürsünüz. Ancak bir gerçek var ve kendinizi iş kıyafetleri, moda ve hijyen gibi sosyal normların dışına ne kadar çok çıkarıyorsanız, kendinizi yazılımda başarılı olmak için daha zorlayıcı bir ortamda bulacaksınız. Bu sadece sektörümüzün bir gerçeğidir.

Bu makaleyi yazılımda kariyer düşünen herkesle paylaşabilirsiniz. İleride paylaşacağım eğitimlerden ve makalelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen mail listesi formuna kayıt yapmayı unutmayın.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir