fbpx

Eposta Pazarlaması

Eposta Pazarlaması için Yazılım ve Sunucu Hazırlanması

Çeşitli sosyal medya mecraları üzerinden veya arama motorları vasıtasıyla reklam kampanyalarınızı yayınladınız. Belli bir ziyaretçi veya müşteriye de ulaşabildiniz. Bir karşılaştırma yaptığınızda ilk reklam maliyetleri ilk satışlarla beraber eridiğini gördünüz. Peki şimdi ne yapmalısınız?

Bu durumda ikinci, üçüncü satışlarınızı gerçekleştirmelisiniz ki gerçekten kar etmeye başlayan bir işletme haline dönüşebilin. Fakat bunun içinde müşterinizi arada bir ben buradayım diyeceğiniz şekilde dürtmeniz gerekmektedir.

Reklam maliyetlerinizi düşürmenin yollarından birisi eposta pazarlamasıdır.

Eposta pazarlaması yapabilmek için müşterinizin eposta adresini kendisinden izin alarak listenizde kayıtlı tutmanız gerekmektedir. Bununla beraber müşterinizden talep ettiğiniz ek bilgilerde yer alabilir. Örneğin ilgi alanlarına göre segmentasyon yaparak kendisine ilgili içerikler sunabilir bu sayede dönüşüm oranlarınızı arttırabilir ve içeriği okuyan müşterinizi de sıkmamış olursunuz.
Başarı bir eposta pazarlaması yapılabilmesi için eposta gönderen firma mevcut domaininiz ile ilgili gerekli DNS kayıtlarının başarı bir şekilde oluşturulması, göndereceğiniz postada web görünümü ve üyelikten çıkış gibi linklerin yerleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca müşterilerinizin gerçektenten sizden eposta almak istediğini anlamak için double opt-in gibi süreçlerden geçirmek marka aşkınızı ve eposta listenizdeki kişilerin gerçek kişilerden olduğunu anlamak için iyi bir yöntemdir.
Parayla satın alınmış veya toplama listeler başarısız eposta pazarlamasına giden kötü bir yoldur. Onun yerine listenize kayıt olmalarını teşvik edici methodlar yürütmelisiniz.
Listenizdeki kişilere maili gönderdiniz, kimler tarafından açıldı, açıldıktan sonra hangi linklere tıklandı, kim kaç defa açtı vb. bir sürü analitik bilgiyi görebilmelisiniz. Ayrıca listeye kayıt olanlara ikinci bir mail gönderme gibi aksiyonları pazarlama funnel'ı açısından önemli rol ve yöntemlerdir.
Kendinize ait bir mail marketin yazılımı ve izinli mail gönderen bir mail sunucusu olmak istiyorsanız size bu konuda yardımcı olabilir. Kuracağım yapının nasıl kullanılacağına dair kullanım eğitimi de vereceğim. İsterseniz bir kaç gönderim tema hazırlanmasını da yapabilmekteyim. Benimle bu şekilde eposta pazarlaması sistemini kurduğum girişimler gelirini düzenli olarak attırmaya devam ediyorlar. Size de bu alanda geç kalmadan yol haritanızı belirleyin.

Nasıl yardımcı olabilirim?

Uzmanına sormak istediğin bir soru olduğunda benimle iletişime geçebilirsin. Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.