fbpx

İşinize Özel Yazılım

Doğru yazılımlar ile karlılığınızı arttırın.

Sizin işinizi bu çözer diyen hazır paket yazılımları çok duymuşsunuzdur. Hazır paket yazılım alırsınız ve sorun çözüldüğünü zannedersiniz. Halbuki her şirketin yapısı özeldir aynı insanlar gibi ve bu özel yapıya özel yazılım çözümleri ile cevap vermek gerekir. Fikirleriniz özel iken yazılımınız neden özel değildir?
Bazılarınız bana bu konuda katılmayacaksınız. Belli noktalarda size hak veriyorum fakat bu hak verdiğim noktalar standardizasyonu yapılmış işler için geçerlidir. Örneğin Urfs/tfrs gibi standardizasyonu yapılmış konulardır.
Size işletmenizin karlılığını arttıracak özel çözümler gerekiyor, çünkü diğerlerinden farklılaşmanız lazım.
Bir sektör düşünün ve o sektörde hemen hemen her işletme aynı ürünün farklı fiyatlara satmaya çalıştığını göreceksiniz. Peki kim daha çok kazanıyor. İşinizi diğerlerinden farklı yapmak zorundasınız, daha az hata, daha uygun fiyat, daha fazla müşteri memnuniyeti, daha yüksek kar size hangisi lazımdır.

Ne istediğinizi biliyorsunuz ama nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyormusunuz?

Sizin ihtiyaçlarınızı belirleyip, analiz edip, uygun çözüm alternatifleri sunacağını söyleyenler çok olur. Fakat asıl olan amacınızın ne olduğunu bilmektir eğer amacınızı bilmiyorlarsa size doğru çözümü sunamayacaklar buna emin olabilirsiniz.

Ekibiniz 10 kişi veya 100 kişi olabilir fakat ekibinizde ki her kişinin işi kendine özeldir birimlerin arasındaki koordinasyonu sağlamanız gerekmektedir kritik kararlar alırken de raporlama ekranlarında faydalanmak zorundasınız.

Amaç Analizi
İhtiyaçlarınızı belirlemek için amacınızın ne olduğunu anlamak zorundayız. Eğer varacağınız hedefi bilmiyorsak süreçleri incelememizin bir anlamı yoktur. Burada benim amacım beraber yola çıkmadan evvel sizin tüm dijital ihtiyaçlarınızı ortaya çıkarmak olacaktır.
Büyük Resim
Bir yola çıkmadan önce bir hedefiniz olması gerektiğini zaten söyledim. İşte burada büyük resmin önemi ortaya çıkıyor. A noktasından b noktasına giderken navigasyon yazılımı bile birden fazla alternatif yol önerebiliyor. Beraber çalışırken işte bu birden fazla yol alternatiflerini sizlere sunmuş olacağım ama içlerinden sizi en uygun olanı ile devam edeceğiz.
Nefes Al
Artık gideceğimiz yol hazırsa uygulamanızı geliştirebilir ve canlıya alarak yaşayan bir projeye dönüştürebiliriz. Gerekli kurulumlar akabinde personelin eğitimi ve yaşayacağınız sorunlarla size düzenli destek olmaya devam edeceğimden emin olun.
Yenilenebilir Ol
Doğru, eksiksiz ve kusursuz çalışan yazılım bunu çok duydunuz ama doğrusu bu değildir. Doğrusu sürekli iyileştirilebilir bir süreçtir. Harika bir yazılım yaptırmaya çalışıyor olabilirsiniz ama bunu başaramadığınızı siz de göreceksiniz. Ben bunun aksine, en önemli adımdan başlayarak versiyon 1 dediğimiz yazılımı çıkartmaya çalışırım. Sizden gelen geri dönüşlere göre versiyon 2 ve daha ötelere giderek mükemmele beraber yaklaşırız. Versiyon 1 olmayan bir yazılım versiyon 2 ulaşamaz. Benimle beraber çalışanlar bunu en iyi şahitleridir.

İHTİYAÇLARINIZI DOĞRU KİŞİLERLE ÇÖZÜN

Amacınızı anlamak, ihtiyaçlarınızı anlamak yolunda büyük bir ilerlemedir. Sahip olduğum deneyimler işiniz için gerekli olan ihtiyaçları analiz etmem de ve doğru kararları alabilmem de büyük kolaylık sağlamaktadır. Beraber yola çıktığımızda birlikte oluşturmuş olduğumuz planla doğru çözümü kavuştuğumuzda bunu görmüş olacaksınız.

SÜREÇLERİNİZİ DİJİTALE TAŞIYARAK HIZ KAZANAN

Çalışanların arasındaki iletişimin kuvvetli olduğu şirketlerde sorunların daha kolay çözüme ulaştığını görmüşsünüzdür. İletişimi kuvvetli kalması, birimlerinizin iş yapabilmek gücünü arttırma, zamanı verimli kullanma ve tecrübelerinizi kayıt altına almak zorundasınız. Bu yönetim kademesinin karar verme mekanizmalarını destekler ve hedeflediğiniz karlılığa ulaşmanızı kolaylaştırır.

KARAR DESTEK GÜCÜNÜZÜ ARTTIRIN

Bilgisayarın yapabildiği işleri bilgisayara bırakarak, manuel olarak gerçekleştirdiniz işlemlerden kurtulup işinizi geliştirmeye ve hayatınızı kolaylaştırmaya vakit ayırmak zorundasınız.
Verilerinizi anlık olarak depolanması ve depolardan gelen verilerin özetlenerek kolay ekranlarda karar verme gücünüzü arttıracak şekilde raporlanmasını sağlamanız gerekmektedir. Karar destek yapınızı destekleyecek grafikler ve veriler öngörülerinizi keskinleştirecektir.

HAYATINIZDA, BİR DİJİTAL DÖNÜŞÜM BAŞARI HİKAYESİNE YER AÇIN

Rakipsiz olmak istiyorsanız farklı olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir. Bunun da standart paket yazılımlar ile gerçekleştiremeyeceğiniz ortadadır. Süreçlerinizi raporlama ve denetleme kültürünüzü sektörümüzdeki en iyi uygulamalarla kombine ederek kendi başarı hikayenizi oluşturun. Bu kişinin siz olmanız için kararlı olmanız yeterlidir.

Nasıl yardımcı olabilirim?

Uzmanına sormak istediğin bir soru olduğunda benimle iletişime geçebilirsin. Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.