fbpx

Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Işinizi büyütmek siparişleri arttırmak ve daha çok kişiye ulaşmak kim istemez ki! Bunun için markanıza ait bir Android ve iOS mobil uygulama sahibi olma karar verdiniz. Doğru yoldasınız Ama doğru danışmanla mısınız?

Günümüzde internetin mobil kullanımı dünyada %52 Türkiye'de ise %75’i akıllı telefonlarla gerçekleşmektedir. Bu tespit akıllı telefonların Türkiye'de erişilebilirlik konumunda daha yüksek etkisinin olduğunu açık bir şekilde göstermektedir.

Ayrıca pazar yerleri gibi birçok e-ticaret platformunun paylaştığı verilerde yapılan satışların çoğunlukla mobil uygulamalar üzerinden olduğunu paylaşmışlardır. Tüm bunları dikkate alarak incelediğimizde günümüzde kullanımı kolay bir mobil uygulamanın firmalar açısından önemini ortaya koymaktadır.

Örnekler ortada mobil uygulamaları sadece ürün satışı odaklı firmalar için gerekli olduğunu düşünüyorsanız bir yanılgı içerisinde olduğunu anlamamlısınız. Hala yanılmadınızı düşünüyorsanız telefonunuzdaki uygulamaları inceleyebilirsiniz. Farklı kategorilerden bir sürü uygulamanın telefonunuzda yer aldığını ve bunların hayatınızın bir parçası olduğunu göreceksiniz.

Nasıl bir uygulama olmalı ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Amacınız belli ama hedefe giden yolda ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekmektedir. Hedef kitlenizi analiz ettiniz ve iş süreçlerinizi belirlediniz. Şimdi sırada mobil uygulamanın size ve hedef kitlenize ne fayda sağlayacağını belirlemek olacaktır. Mobil uygulamanızı uygulamalardan ne gibi farkları olacağını ve güçlü yanlarınının belirlenmesi gerekmektedir. Teknik detayları dikkate almadan bu önemli hususlara yoğunlaşılması gerekir.

Birden fazla işletim sistemi, bu işletim sistemlerinin birden fazla versiyonları ve bu versiyonlarında onlarca telefon üreticileri tarafından kullanıldığını görmektesiniz. Hedef kitlenizin kullanmış oldu en düşük versiyona göre akıllı telefonlarda erişilebilir bir mobil uygulamaya sahip olduğunuzu fark etmişsinizdir. Mobil uygulamayı hazırlanırken bunları dikkate aldığımızı bilmenizi isteriz.

Sadece mobil uygulamayı hazırlamak yeterli değildir. Bu mobil uygulamada yer alacak olan içeriklerin bir API vasıtası ile iletilmesi ve bu verilerin de bir veritabanı tarafından tutulması gerekmektedir. Diğerlerinden farkımız bu problemi bütünleşik olarak çözüm sağlayabilmemizden gelmektedir.

Mobil uygulamanızı canlı bir varlık gibi ele almamız gerekir. Uygulamanız sürekli geliştirilmelidir. Tahmin ettiğinizden çok daha fazla kişi uygulamanızı kullanabilir. Bu yüzden uygulamanız ölçeklenebilir olmalıdır. Almış olduğunuz geri dönüşler ve edindiğiniz yeni fikirleri mobil uygulamanıza koymak için modüler bir yapıda tasarlanmış olması gerekmektedir. Kullanıcılarımızla ilk buluşma önemlidir ama ondan önce önemli olan şey kullanıcılarınıza ulaşabilmektir. İlk etapta basit de olsa ilk sürümü yayınlamak ve sonra gelecek olan geri dönüşlere göre uygulamanızı geliştirmemiz gerekmektedir. Mükemmel bir uygulama yapmak için harcayacağınız zaman ve efor sizi hatalı sonuçlara götürebilir. Sizi mükemmel olana götürecek şey sizin kullanıcılarınızdan gelecek geri dönüşlerdir.

Sadece bir mobil yazılım geliştirme profesyoneli değilim. Sahip oldum tecrübe projenizi gerekirse sil baştan ele almak gerekse bile ilerlemesi gereken yönde yönetebilecek, performans ve güvenlik açılarından inceleyebilecek ve işin tamamlanmasından sonra gerekli desteği verebilecek yetkinlik ve deneyime sahibim.

Modüler
Projenizi ileriye yönelik yeniliklere ve gelişime açık bir şekilde düşünerek, sağlam altyapı ve uyum içerisinde diğer uygulamalarınızla uyumlu çalışmasını sağlayabilirim.
Destek
Hayat verilen her uygulama bakım ve desteği muhtaçtır. Hata raporları ile canlıya alım sonrası çıkabilecek hataları düzeltilerek uygulama en iyi haline getiririm.
Kolay
Bilinenin aksine basit ve kullanıcı dostu bir ekran sonucu pozitif yönde etkileyecektir. Kullanıcının çabucak kavrayabileceği arayüz teknikleriyle uygulamanızı geliştirmekteyim
Tasarım
Bana daha farklı tasarımlar gerekiyor diyorsanız, bilhassa tasarım konusunda iyi çözüm üreten iş ortaklarım mevcuttur.

Nasıl yardımcı olabilirim?

Uzmanına sormak istediğin bir soru olduğunda benimle iletişime geçebilirsin. Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.